Facebook

Jak posílit svou imunitu?

Základem pro posílení imunity je dostatek odpočinku, spánku, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu. Měli bychom dbát na dostatečný přísun vitamínů, stopových prvků a na dostatečný pitný režim.

Jak předejít nachlazení S přicházejícími plískanicemi?

Nabízíme několik rad, jak jednoduše povzbudit obranyschopnost vašeho organismu.

Vitamín C

Není nic jednoduššího, než mít v kapse např. Celaskon a denně si ho nechat rozpustit v ústech. Můžeme vám nabídnout např. novinku Celaskon Easy ve formě granulí, bez potřeby zapíjení vodou. Další velmi dobře vstřebatelná forma vit. C je obsažena v rostlině rakytník řešetlákový. Čistá šťáva v bio kvalitě např. od firmy Weleda obsahuje nejen vysoký podíl vit. C, nýbrž i další vitamíny. Také kuřáci mívají chronický nedostatek vitamínu C, tudíž jeho pravidelné doplňování by mělo být samozřejmostí.

Hlíva ústřičná

Léty ověřená síla účinků této houby zvyšuje nejen imunitu, ale její působení je mnohem komplexnější - má protinádorový účinek, urychluje hojení ran, zpomaluje proces stárnutí tkání, příznivě ovlivňuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Při výběru přípravku je třeba dbát na obsah účinné substance beta-glukanu. Doporučuje se například kombinace hlívy s laktobacily a šípkem, kde se spolu snoubí hned tři přírodní složky, které účinně nabudí naši imunitu v sychravém podzimním období.

Echinacea angustifolia

Česky třapatka úzkolistá. Můžeme Vám ji nabídnout v celé řadě lékových forem: kapky, sirupy či tobolky, za všechny můžeme jmenovat např. AROMATICA Echinaceové bylinné kapky, které jsou výhodné kvalitou i množstvím. Přípravky s echinaceou se užívají nejdéle 3 týdny nepřetržitě, poté je třeba udělat přestávku v užívání a opět kúru opakovat.

Další přípravky na zvýšení imunityVšechny výše jmenované přípravky lze užívat nejen preventivně, ale i léčebně již při prvních příznacích nemoci.

A nezapomínejme na to, že pozitivní přístup k životu příznivě ovlivňuje naše zdraví.

Zdroj: Mgr. Markéta Jadrná, PharmDr. Petr Krpálek, Lékárna Centrum, Mělník