Facebook

Jak chránit dětskou pokožku před UV zářením?

V létě je našim dětem nejlépe venku. Jakmile se oteplí, vyběhnou na zahradu, hrají si na hřišti nebo tráví čas u vody. Čerstvý vzduch i sluneční paprsky jsou pro jejich správný vývoj velmi důležité, slunce jim kromě dobré nálady dopřává vitamín D, který je potřebný pro správný růst kostí. Neměli bychom ale zapomínat na ochranu před negativními vlivy slunečního záření, citlivá dětská pokožka vyžaduje specifickou péči. Přečtěte si následující rady a dopřejte vašim dětem tu nejlepší ochranu.

Děti slunce milují

Při výběru opalovacího krému zvolte ty, které jsou určené přímo pro děti. Takové přípravky poskytují nejen co nejvyšší možnou ochranu před škodlivým UV zářením, ale také posilují vlastní ochranné funkce pokožky. Vhodné jsou opalovací krémy se slunečním faktorem 50+, při výběru se zajímejte i o to, zdali produkt obsahuje minerální filtry. Ty jsou na rozdíl od těch chemických vhodné i pro tak citlivou pokožku, jako je ta dětská. Působí totiž pouze na povrchu kůže, kde sluneční paprsky odrazí a pokožku tak nedráždí. Opalovací krém Bioderma Photoderm Mineral SPF 50+ se 100% minerálními filtry je vhodný i pro děti do 3 let a díky svým vlastnostem je ideální také pro atopiky. Vyhněte se produktům s parfemací a parabeny.

Jak se pohybovat na slunci bezpečně

Pobyt venku by měl být především bezpečný. Dermatologové doporučují nechodit s dětmi na sluníčko mezi 11. a 15. hodinou, kdy je jeho intenzita největší, alespoň v prvních dnech opalování. Cesta UVA a UVB paprsků na zemský povrch je totiž v tuto dobu výrazně kratší a záření je proto silnější a více škodí. Miminka do jednoho roku by přímému slunci neměla být vystavována vůbec, děti do tří let pouze omezeně. Nezapomínejme na vhodné oblečení, pokrývku hlavy, nebo plenu přes kočárek, sluneční brýle a dostatečný přísun tekutin.

Dětské opalovací krémy a jaký vybrat

Dětské opalovací krémy by měly nejen ochránit dětskou pokožku před sluncem, ale také vydržet časté koupání a skotačení v písku. I u voděodolných opalovacích krémů však doporučujeme nanášet přípravek po každém koupání. Aplikaci krémů usnadní produkty s netradičním zabarvením, například modrým jako tomu je u Bioderma Photoderm KID mléko, které chvíli po nanesení zmizí. Pro děti je to zábava a vy vidíte, kde jste své děťátko již namazali a která místa ještě zbývají. Předejdete tak spáleninám v oblastech, na které se často zapomíná, jak jsou lokty, kolena, nebo uši. Pro jednodušší nanášení také můžete místo klasického krému zvolit opalovací přípravek Bioderma Photoderm KID sprej, který na pokožce nezanechává mastný film nebo Bioderma Photoderm KID opalovací pěnu adaptovanou pro citlivou pokožku dětí.

Na ochranu před sluncem myslete i ve dnech, kdy je oblačno, UV paprsky totiž procházejí i skrze mraky. Při vážnějších slunečních spáleninách u miminek a malých dětí vždy okamžitě vyhledejte lékařskou péči. Dětská pokožka má totiž sloní paměť a jakékoliv poškození kůže v nízkém věku může vést ke kožním problémům v dospělosti.

Zdroj: www.bioderma-cz.com