Nenechte se zaskočit chřipkou a posilte svou imunitu!

Nenechte se zaskočit chřipkou a posilte svou imunitu!

Základem pro posílení imunity je dostatek odpočinku, spánku, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu. Měli bychom dbát na dostatečný přísun vitamínů, stopových prvků a na dostatečný pitný režim.

Jak předejít nachlazení z přicházejícími plískanicemi?

Nabízíme několik rad, jak jednoduše povzbudit obranyschopnost vašeho organismu:

citron

Vitamín C – není nic jednoduššího, než mít v kapse např. Celaskon a denně si ho nechat rozpustit v ústech. Můžeme vám nabídnout např. novinku Celaskon Easy ve formě granulí, bez potřeby zapíjení vodou. Další velmi dobře vstřebatelná forma vit. C je obsažena v rostlině rakytník řešetlákový. Čistá šťáva v bio kvalitě např. od firmy Weleda obsahuje nejen vysoký podíl vit. C, nýbrž i další vitamíny. Také kuřáci mívají chronický nedostatek vitamínu C, tudíž jeho pravidelné doplňování by mělo být samozřejmostí.

Hlíva ústřičná – léty ověřená síla účinků této houby zvyšuje nejen imunitu, ale její působení je mnohem komplexnější – má protinádorový účinek, urychluje hojení ran, zpomaluje proces stárnutí tkání, příznivě ovlivňuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Při výběru přípravku je třeba dbát na obsah účinné substance beta-glukanu. Doporučuje se například kombinace hlívy s laktobacily a šípkem, kde se spolu snoubí hned tři přírodní složky, které účinně nabudí naši imunitu v sychravém podzimním období.

Echinacea angustifolia, česky třapatka úzkolistá. Můžeme Vám ji nabídnout v celé řadě lékových forem: kapky, sirupy či tobolky, za všechny můžeme jmenovat např. Immunal kapky, které jsou výhodné kvalitou i množstvím. Přípravky s echinaceou se užívají nejdéle 3 týdny nepřetržitě, poté je třeba udělat přestávku v užívání a opět kúru opakovat.

Další přípravky na zvýšení imunity jsou např.:

Preventan
laktobacily – pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru a tím i imunitu
GS Imunostim
Betaglukan IMU – také pro děti Betaglukan Junior, Glukánek

Oscillococcinum – homeopatikum

Všechny výše jmenované přípravky lze užívat nejen preventivně, ale i léčebně již při prvních příznacích nemoci.

A nezapomínejme na to, že pozitivní přístup k životu příznivě ovlivňuje naše zdraví.

Mgr. Markéta Jadrná, PharmDr. Petr Krpálek

centrum@lekarna-melnik.cz